[email protected]

Opony terenowe

Opony terenowe to dział naszego sklepu, który zawiera opony 4x4 czy ogumienie do samochodów typu SUV. Ze względu na budowę „terenówki” dzielimy na:

  • diagonalne - czyli o budowie diagonalnej są zalecane do trudnych warunków na drodze (błoto, woda). Charakteryzują się wysoką odpornością i świetną trakcją w terenie błotnistym. Jednak nie są idealne i mają swoje wady – duże zużycie paliwa oraz gorszy komfort jazdy po drogach utwardzonych (niewielkie przyleganie czoła bieżnika do podłoża)
  • radialne - ogumienie o budowie radialnej to w większości te stosowane w samochodach terenowych, wielkich autach osobowych i autach typu SUV

Opony oznaczone jako terenowe możemy również podzielić ze względu na bieżnik. Te z agresywnym bieżnikiem będą mieć dobry ciąg w terenie jednak na asfalcie będą głośne. Natomiast szosowy bieżnik nie sprawdzi się w trudnym, błotnistym terenie. Istotną wskaźnikiem jest indeks ładowności, on charakteryzuje jej wytrzymałość.

Jak widać, istotne jest by w zależności od naszych potrzeb ustalić dokładnie i bezbłędnie, które opony są potrzebne do naszego pojazdu by cieszyć się komfortową i bezpieczną jazdą.

Zawsze służymy specjalistyczną poradą w zakresie doboru ogumienia do jazdy w terenie.

Categories

Contact Us

Contact: Baosen Tyre

Phone: 0532-87961819

Tel: 0532-87961819

Company: Qingdao Baosen Tyre Co.,LTD

Add: No.10 Liaoyang East Road Qingdao China

Scan the qr codeClose
the qr code