[email protected]

Opony ciężarowe

Opon ciężarowych używa się głównie do transportu regionalnego i międzynarodowego, mają również zastosowanie w terenie o utrudnionym dostępie (ogumienie budowlane) oraz w trudnych warunkach drogowych.

Ogumienie do transportu międzynarodowego ma mało agresywną rzeźbą bieżnika i do tego charakteryzuje je niski opór toczenia. Takie opony powinny posiadać odpowiednie parametry by mogły spełniać trzy najważniejsze warunki - mają zapewnić bezpieczeństwo, powinny wytrzymać bardzo długie przebiegi oraz generować jak najniższe zużycia paliwa.

Opony do transportu regionalnego posiadają właściwości pomiędzy ciężarowymi stosowanymi w transporcie międzynarodowym a tymi stosowanymi w trudnych warunkach budowlanych.

Opony ciężarowe budowlane to mają zdecydowanie agresywny bieżnik by pojazd nie ugrzązł na miękkim terenie. Powinny posiadać mocną konstrukcję by z powodzeniem opierać się trudnym warunkom na drodze.

Ogumienie dedykowane pojazdom ciężarowym można podzielić ze względu na montaż. Wyróżniamy opony ciężarowe napędowe, prowadzące i naczepowe.

  • napędowe – na oś napędową, mają bieżnik typu kostka albo inny agresywny
  • prowadzące - na oś kierującą, na tę oś powinno się zakładać bardzo dobre opony, od tego zależy nasze bezpieczeństwo jak i naszego ładunku
  • naczepowe – przeznaczone na naczepę, ogumienie o podwyższonej ładowności

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z ofertą, posiadamy pełną gamę producentów opon, służymy fachową pomocą.

Categories

Contact Us

Contact: Baosen Tyre

Phone: 0532-87961819

Tel: 0532-87961819

Company: Qingdao Baosen Tyre Co.,LTD

Add: No.10 Liaoyang East Road Qingdao China

Scan the qr codeClose
the qr code